Çalışma Saatleri Pazartesi - Cuma 07.00; 19.00
İletişim +90232 388 64 13 +90232 342 50 82
E-Posta info@elitokul.com

Psikolojik Danışmanlık

Ülkemizde değişen sosyo-ekonomik koşullardan ve okul öncesi eğitime verilen önemin hızla artmasından kaynaklı anaokuluna giden çocuk sayısı hızla artmaktadır. Bununla paralel olarak anaokullarımızda çoğaltılırken gerçek anlamda anaokulu eğitimi veren anaokulunu okul öncesi eğitim penceresinden değerlendirip en değerli varlıklarımıza daha çağdaş, daha sağlıklı bir ortam hazırlamaya çalışan eğitim kurumları önem kazanmaktadır.

Anaokulu çocuğun ailesinden ayrı zaman geçireceği ve sosyalleşme sürecinin başladığı önemli bir dönemi kapsamaktadır. Arkadaşlık ilişkileri, öğretmen-öğrenci ilişkisi gibi grup içi ve bireysel iletişim sanatlarının oluşmaya ve gelişmeye başladığı süreçtir. Çocuğun yaş grubuna uygun olarak bireysel ihtiyaçlarını gidermesine olanak verilerek yaş dönem özelliklerini en olumlu şekilde tamamlamasına yardımcı olunmasıdır.

Yukarıda belirtilen belli başlı amaçlar doğrultusunda çocuğun kendine haz ve yaş dönemi özellikleri çerçevesinde eğitiminin en iyi olması yollunda anaokulumuzda çocuklarla bireysel ve grup görüşmelerinin yanı sıra değişik aktifidelerle çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimlerini yakından takip etmekteyiz. Ayrıca ihtiyaç duyulan veya talep eden velilerimizle bireysel görüşmeler sürdürerek çocukları hakkındaki gözlemlerimizi paylaşmaktayız. Her ay düzenli olarak ailelere yönelik farklı konularda seminer çalışmaları ile de ailelerimizin bilinç düzeyini artırmayı hedeflemekteyiz. Anaokulu öğretmenlerimiz ile birlikte periyodik olarak toplantılar düzenleyerek hem teorik hem de pratik bilgilerimizi ve yaklaşımlarımızı yenilerek üst noktalara taşımayı amaçlıyoruz.

Anaokulumuzda ve etüt eğitim merkezimizde özgüveni yüksek, kendisi ve çevresi ile barışık, kişisel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Froebel’in deyişiyle “Anaokulun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır” ilkesi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Anaokulu ve etüt çalışma grubu ile yürütülen çalışmalarımız;

Bireysel ve grup görüşmeleri,

Çocuklarımızı daha yakından tanımak amacıyla uygulan testler,

Aileler ile bireysel görüşmeler,

Anne-baba okulu çerçevesinde seminerler,

Öğretmenlerimize yönelik hizmet içi seminerler.

Bir cevap yazın