Home // Okulumuz

Okulumuz

Anaokulumuz ve Etüt Merkezimiz bahçe içinde dört katlı binada hizmet vermektedir. Bahçemizde çocukların oyun alanları ve oyuncaklarının yanı sıra doğal ortamı da gözleme fırsatları bulunmaktadır. Okulumuzda dış kapı ve tüm sınıflarda bulunan kamera sistemi sayesinde hem güvenlik sağlanmakta hem de isteyen velilerimizin çocuklarını okul ortamında doğal koşullar altında gözleme şansları bulunmaktadır.

Isıtma merkezi katı yakıtlı kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Ayrıca oyun odalarında klima sistemi bulunmaktadır. Zemin döşemeleri sağlık ve hijyen açısından en uygun olan ithal pvc malzeme ile döşelidir. Çocuklarımızın sağlığı bizler içinde son derece önem taşımakta olduğu için günlük ve genel temizlik hizmetleri yürütülmektedir.

Aşçımız ve tüm personelimizin genel sağlık taramaları okulumuz doktoru tarafından takip edilmektedir.
Anaokulumuzda tam gün, yarım gün ve günlük bakım hizmetleri verilmektedir. Yaş grupları ayrı katlarda kendi uyku, oyun e eğitim alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Jimnastik salonu ve yemekhane ortak mekan olarak dönüşümlü olarak kullanılmaktadır. Çocuklar etkinliklerin niteliğine göre resim müzik ve eğitici oyun köşelerinde farklı mekan ve araçlar kullanarak yaratıcı yeteneklerini geliştirici faaliyetlerini sürdürmektedir.

Oyun ve etkinlik alanları çocukların ilgisini çekecek ve sağlığa zararlı olmayan materyaller ile oluşturulmuştur. Çocukların oyun saatlerinde oynadıkları oyuncaklar gelişim özelliklerine uygun olarak seçilmiştir. Bahçe ve jimnastik salonu amaca uygun olarak düzenlenmiştir.

Etüt ruplarımız tam ün yarım ün ve özel okul öğrencilerine hizmet vermektedir ayrıca tam ün eğitim veren okul öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri için öğrencilerimiz öğle tatilinde okullarından etüt merkezimize alınmakta ve yemek hizmeti verilerek tekrar okullarına bırakılmaktadır.

Müzik, resim, halk oyunları, jimnastik, tiyatro ve satranç etkinliklerimiz okul ücreti dahilinde tüm öğrenciler bu etkinliklere katılarak gelişimlerini daha sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir.

Okul doktoru periyodik kontrollerin yanı sıra haftanın iki günü poliklinik hizmetlerini de yürütmektedir.
Psikolojik Danışmanımız öğrenci gelişimlerini takip ederek öğretmen ve veli eğitim çalışmalarını aylık genel toplantılar ve bireysel görüşmelerle çocukların ruhsal açıdan sağlıklı yetişmelerini amaçlamaktadır.
Çocuklarımız her ay sinema, tiyatro, konser, bale vb. etkinliklere izleyici olarak katılmakta ve bu sayede güzel sanatlar bilinci kazanmaktadırlar.
Yıl boyunca yapılan çalışmalar eğitim dönemi sonunda konser, sergi ve yıl sonu gösterisi ile velilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Bir cevap yazın